Зустріч з професором Василем Шендеровським

11 квітня у Центральній бібліотеці імені М.Коцюбинського Чернігівської міської ЦБС відбулася зустріч із віце-президентом Українського фізичного товариства, доктором фізико-математичних наук, професором, автором понад 500 наукових і науково-публіцистичних розвідок Василем Шендеровським.
Василь Андрійович відомий широкій громадськості, насамперед, як автор тритомника нарисів про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки, «Нехай не гасне світ науки». З його ініціативи вперше в Україні перевидано Біблію в перекладі Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя та Івана Нечуя-Левицького.
У бібліотеці був аншлаг. Учні і вчителі, студенти і викладачі, жителі Чернігова прийшли поспілкуватися з видатним професором. А Василь Андрійович щиро і дотепно ділився з нами своїми знаннями та підкорив своєю ерудицією. Він наголосив, що на часі патріотичне виховання молоді: «Який вчитель – такі і діти, які діти – така й держава», – казав ще дід Романа Шухевича Володимир». І переконаний, що контент духовності – це найголовніше в суспільстві: «Чим глибше терени науки, культури, освіти – тим більший цей контент». Він досліджує історію української науки, «щоб на яскравих прикладах показати молодому поколінню, суспільству, хто ми є. Щоб ми у світі почувалися людьми гідними. Гідними своїх коренів, свого імені, що ми – українці – маємо свою духовну, просвітницьку, подвижницьку місію».
«Ми розкинули по світу своїх геніїв і тільки тепер їх збираємо, дякуючи таким сподвижникам як Шендеровський», – Борис Олійник.
«Важким буде оберемок, коли у нього зібрати всі книжки Василя. 100 душ, котрих звільнив від тліну забуття, піднімають тепер Україну та нас, українців. А це вже подвиг», – Микола Шудря.
Наша сердечна подяка Василю Андрійовичу Шендеровському – невтомному досліднику забутих імен українців, знаних у всьому світі.
23.04.2019 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторkaidachsoniazoomGromesLeyМаришаБиблиотекарьecologia077centerofinteraction