Зустріч з письменником Володимиром Шовкошитним

Напередодні 33-ї річниці Чорнобильської трагедії 20 квітня у Чернігівській міській центральній бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського відбулася зустріч із ліквідатором наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, письменником, перекладачем, кіносценаристом, видавцем, громадським і політичним діячем, доктором філософії, професором кафедри політології Міжнародної Кадрової Академії, членом Національної спілки письменників України, одним із засновників екологічної асоціації “Зелений Світ” та Народного Руху України Шовкошитним Володимиром Федоровичем.
Під час аварії на ЧАЕС – однієї з найстрашніших техногенних катастроф у світі - Володимир Шовкошитний опинився на «передовій» ліквідації наслідків аварії четвертого енергоблоку. У зону його відповідальності входили системи третього та четвертого енергоблоків, дезактивація хімічного цеху та навколишніх об’єктів станції, а в підпорядкуванні сотні ліквідаторів.
«Щоб врятувати всіх, крім олії в голові, треба мати трохи серця», – зазначив пан Володимир і додав: – Жодного свого підлеглого я не спалив». Для цього він створив першу карту радіаційних полів, завдяки якій вдалося зберегти життя підлеглим. Боротьба за життя тривала не лише під час пожежі, а й потому, коли Володимир Федорович діставав ліки для постраждалих, вивозив на діагностику та лікування за кордон хворих після радіаційного опромінення. За його допомогою в Україні з’явилися перший комп’ютерний томограф та апарат УЗД.
Все пережите у далекому 1986 році Володимир Шовкошитний відобразив у своїй творчості. Три роки тому, на 30-ту річницю Чорнобильської трагедії, в Українському домі в Києві Володимир Шовкошитний презентував свою власну книгу «Я бачив» – це художньо-документальна повість, у якій майже посекундно розписано передумови, перебіг, наслідки аварії на ЧАЕС та перспективи всього Чорнобиля на майбутнє. Книга містить 132 унікальні кольорові фотографії зруйнованого реактора, де видно, як під кутом 120 градусів під час вибуху злетіла кришка реактора. На презентації автор встановив власний рекорд – підписав 480 примірників книг, які викупили за один вечір.
Щирі слова подяки Володимиру Федоровичу та всім ліквідаторам Чорнобильської чуми за їх мужність, героїзм та самопожертву. Всім, хто ціною власного життя подарував майбутнє мільйонам українців.


24.04.2019 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша