Знайомство бібліотекарів з пам’ятками архітектури

   Всім відомо, що 18 квітня – День пам’яток історії та культури, встановлений Указом Президента України від 23 серпня 1999 року.

   Бібліотека-філія №1 для молоді 21 квітня провела інформаційно-віртуальний екскурс по історичним місцям рідного Чернігова. Чернігів – одне з найбагатших міст України за кількістю та цінністю історико-архітектурних пам’яток ХІ-ХІХ ст., в якому до нашого часу збереглося до 50 пам’яток архітектури і до 200 меморіальних пам’яток і пам’ятних місць, пов’язаних з перебуванням видатних осіб. Тому ще в 1946 році Чернігів був віднесений до 3-х історичних міст України після Києва і Львова.

   Продовженням цієї теми стала 23 квітня екскурсія бібліотекарів та читачів до Троїцько-Іллінського монастиря, що знаходиться на Болдиній горі. Цікаву подорож по Антонієвим печерам провела колишній науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів – стародавній» Левченко Олена Володимирівна. Присутні ознайомились і побачили неповторні архітектурні ансамблі міста Чернігова: один з найбільших у Європі курганний некрополь (ІХ-Х ст.), визначну пам’ятку печеробудівництва – Антонієві печери (ХІ-ХVІІІ ст.), унікальну колекцію іконопису (ХVІІ-ХІХ ст.).

   Розповідь екскурсовода була дуже цікавою, жвавою, емоційною. Ми дуже вдячні Олені Володимирівні за змістовну, пізнавальну подорож по монастирям Чернігова.

 

 

 24.04.2014 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia