Зима закінчується Масляною

    Масляна домашня: бібліотека-філія №1 для дітей 18.02.15р. провела майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки «Масляна домашня» для користувачів бібліотеки – учнів 4 школи   2 класу,  які беруть участь в роботі світлички «Духовна криничка».

[c]

     Мета: розширити знання користувачів про культурну спадщину нашого народу, традиції українців, відновлення, зберігання та шанобливе ставлення до звичаїв нашого краю.  Цей захід (як і майстер-клас по ляльці - мотанці «Молитва за Україну», проведений в бібліотеці 17.02.15р.)  проводиться в рамках конкурсу «Ярмарок бібліотечних інноваційних ідей – 2015», щоб показати, що  наші звичаї – це скарби народні.

    Масляна – це останній тиждень перед Великим постом.  Люди, готуючись до посту, святкували Масляну та досхочу готовили та вживали молочні продукти: вареники зі сметаною, млинці з сиром та інші страви. Це була традиція, свято, яке незаперечно виконували та повторювали кожен рік. А в давнину в народі робили ляльку – «Масляну домашню». Лялька-масляна була в вигляді жінки, яка піднімала над собою круг – що символізувало сонце. А в його образі це був хліб, млинець, а на боці був горщик з маслом.

 Їі саджали на підвіконня, щоб вона виглядала сватів для молодих дівчат чи ставили на видному місці, щоб вона цілий рік оберігала садибу та господарів від злих духів. Потім її віддавали дітям гратися, а замість старої на нову масляну робили нову ляльку.

[C]20.02.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia