«Життя як воно є». У бібліотеці ім. О. Довженка Віталій Корж представив книгу спогадів «Еківоки»

«Це не оповідання, це оповідки, короткі історії з життя, – сказав Віталій Корж на початку презентації. – Це мій звіт перед світом за тих 80 років, що я прожив».
Віталій Корж – це людина, життя якої тісно переплетене з історією України. Як депутат Верховної Ради трьох скликань, він сам брав участь у процесі творення цієї історії.
«Мені подобається моє життя, воно яскраве, стільки було подій», – каже Віталій Корж. Хоча життя, а особливо дитинство, було нелегким. Віталій Терентійович був сьомою дитиною в сім’ї, син «ворога народу». На час його народження батько перебував у в’язниці. Родина жила бідно, часто малому Віталію не було навіть, що вдягти, аби вийти на вулицю. А найбільшою мрією було мати вдома свою власну, а не позичену книжку. Попри все, хлопець мав шалений потяг до навчання. У школі з першого його перевели одразу в другий клас. А батьки зробили все можливе, аби хлопець зміг закінчити школу та продовжувати навчання.
Оповідки наповнені теплом і колоритним гумором. Автор щиро вболіває за долю України, відверто описує ті політичні процеси, які відбувалися на порозі здобуття Україною незалежності, і учасником яких він був. Віталій Корж і зараз занепокоєний долею держави і подекуди досить різкий у висловлюваннях. «Головне джерело загрози – у головах самих українців. Поки ми будемо голосувати за гречку, то так і будемо жити. До кого претензії? Тільки до себе».
До книги увійшло 38 оповідок – сюжетів із життя. «Було два місяці скрупульозної роботи з редагування книги, це для мене цікавий досвід», – зауважив редактор книги, журналіст Петро Антоненко.
Завершилася презентація виступом відомої чернігівської співачки Лєни Іванової, яка завітала привітати автора разом зі своєю родиною. «Мене, як матір, особливо розчулили ваші розповіді про дитинство», – зауважила співачка.
Книга «Еківоки: життя як воно є» вийшла накладом в 500 примірників, частину з яких автор передав чернігівським бібліотекам. Придбати книгу можна в культурно-мистецькому центрі «Інтермеццо».


23.05.2019 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторkaidachsoniazoomGromesLeyМаришаБиблиотекарьecologia077centerofinteraction