Високий голос жіночої ліри

   25 лютого 2016 року працівники бібліотеки-філії №1 для молоді запросили своїх читачів на літературну годину, присвячену 145-ій річниці від дня народження Лесі Українки, всесвітньо відомої української поетеси, письменниці, драматурга, перекладача, літературного критика, громадської діячки.
   Присутніх зацікавила розповідь постійного читача і друга бібліотеки Дуденка Дмитра Олеговича про винятково велике значення творчості Лесі Українки в історії української літератури. Він наголосив, що Леся Українка збагатила українську поезію новими темами. За своє недовге життя письменниця створила чималу кількість поетичних та драматичних творів.
   «З часу Шевченкового "Поховайте та вставайте" Україна не чула такого сильного, гарячого і поетичного слова. Мимоволі думаєш, що ця хвора, слабка дівчина чи не єдиний мужчина на всю новочасну соборну Україну» (І. Франко)
   На переломі ХІХ — ХХ ст., використовуючи мандрівні сюжети світової літератури, Леся Українка стала в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури. Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. Відвертість її душі, владна щирість її таланту захоплює, зачаровує.
   У відділі абонемента відкрито книжкову виставку «Без надії таки сподіваюсь», яка знайомить користувачів бібліотеки зі сторінками біографії та багатогранною творчістю славної доньки українського народу.

 
26.02.2016 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia