«Віршований парад вишиванок».

   7 листопада в центральній міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського до дня української мови та писемності відбувся «Віршований парад вишиванок».
   Викладач Чернігівського національного технологічного університету, кандидат філологічних наук Людмила Зіневич розповіла про українського мовознавця та літературознавця Юрія Шевельова.
   Завідувачка відділу обслуговування бібліотеки ім. М. Коцюбинського Ольга Гайова познайомила присутніх з цікавою історією про рушник, який було вишито Лесею Українкою та Маргаритою Комаровою для музею Тараса Шевченка. Завідувачка відділом комплектування та обробки літератури Світлана Брагінець розповіла про літературні новинки, що написані бездоганною українською мовою та знаходяться в фондах централізованої бібліотечної системи.
   На заході звучали улюблені вірші та пісні про вишиванку та мову у виконанні бібліотечних працівників. Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її.
   Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.
   Видатна українська письменниця Ліна Костенко сказала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

 
08.11.2016 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia