У славі й безсмерті

8 травня 2015 року в Україні вперше відзначали День пам'яті та примирення.
Нова пам'ятна дата встановлена для вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих.
В цей день бібліотека – філія №1 для молоді запросила на гостину учасника війни капітана І рангу Шило Володимира Федоровича. Флотський офіцер довгий час займається темою участі моряків в боях на Чернігівщині. Має дуже багато матеріалів, які прагне обнародувати в своїй майбутній книзі. Дуже цікаво і змістовно розповів Володимир Федорович про свої розшуки героїв-моряків, що затопили монітор «Смоленськ» біля села Ладинка, а потім пішли воювати на суші, захищати Київ. Вони безмірно любили свою Батьківщину. Не шкодували свого молодого життя. І всі загинули: хто на полі бою, а хто розстріляний в Бабиному Яру.
Присутні ознайомились з книжковою виставкою «Шляхами Перемоги», де представлені книжки, що висвітлюють подвиги наших земляків в Другій світовій війні: військових, партизанів, нескорених мирних жителів.
Біда не оминула жодної нашої родини - у кожній хтось із близьких загинув на фронтах, згорів у пекельних печах концтаборів, був страчений у великих і малих "бабиних ярах".
На закінчення відбувся перегляд документального фільму «Чернігівський Рубіж».
Громадяни світу й досі в неоплатному боргу перед тими мужніми людьми, яким судилося здобути Перемогу і тими, що загинули героїчною смертю на шляху до неї. Щоб вшанувати хвилиною мовчання кожного полеглого, людство повинно завмерти на цілий рік.

12.05.2015 Библиотекарь 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша