У Києві відбувся ярмарок бібліотечних інновацій

Чим живуть сучасні бібліотеки? Який спектр  можливостей сьогодні бібліотеки надають українцям? Найцікавіші провідні українські бібліотечні проекти можна було побачити 24 липня 2014 року в НСК «Олімпійський» у фінальній події програми «Бібліоміст», Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації - четвертому традиційному ярмарку бібліотечних інновацій «Сучасна бібліотека: міст ваш!».
Делегацію бібліотек Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи представляли: Власенко Н.І., засл. працівник культури України, директор ЦБС, Сурніна Г.П., гол. методист відділу методичної та бібліографічної роботи Центральної бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського, Костриця О.М., провідний бібліотекар Центральної бібліотеки для дітей ім. О.П.Довженка, Кирієнко Є.Ю., бібліотекар Центральної бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського, Кульченко А.М., інженер комп`ютерного відділу. 
Під час церемонії відкриття в «Холі чемпіонів» учасників ярмарку вітали спікери: Олеся Островська-Люта – перший заступник міністра культури України, Ірина Шевченко – президент Української бібліотечної асоціації (УБА), а також директор програми «Бібліоміст» Матей Новак, який у доповіді «Ресурси для розвитку українських бібліотек» підсумував чотири основні напрями роботи «Бібліомісту»: люди, організації, технології та публікації.
Учасники заходу мали змогу відвідати оригінальні майстер-класи та тренінги з актуальних питань та проблем: «ІТ-експрес – майстер-клас від випускників програми «Сучасний бібліотекар», «Як подолати виклики, що стоять перед бібліотеками», «Вікіпедія як сучасний інструмент краєзнавця», «Як визначити та показати соціально-економічну цінність бібліотеки», «Роль бібліотек у формуванні медіаграмотності», «Пазли «Територія єдності» від УБА»; «кімнату жахів» бібліотечного піару; презентації дистанційних курсів. Робота різноманітних секцій відбувалася в залах під такими символічними олімпійськими назвами: Ситиус, Альтиус, Фортиус (швидше, вище, сильніше), Спринт та «Хол чемпіонів».
Кожен учасник одержав у подарунок посібники «Використання комп`ютерної техніки та програмного забезпечення у пунктах доступу до Інтернету в бібліотеках», «Розумні інвестиції. Соціально-економічна цінність бібліотек», а також електронний ресурс з дистанційними навчальними курсами для бібліотекарів за темами: «Орієнтація на клієнта», «Адвокація», «Ефективні зв`язки з засобами масової інформації для сучасних бібліотек», «Основи моніторингу та оцінки діяльності публічних бібліотек», «Бібліотеки – мости до е-врядування», «Залучення фінансування з місцевих джерел (локальний фандрейзинг)». 
Заключний етап події - церемонія закриття ярмарку: нагородження переможців конкурсів «Супербібліотекар-2014», «Бібліокінофест-3», відзначення переможців конкурсу постерів, вручення спеціального призу від програми «Бібліоміст».
Ось і добігла до фіналу діяльність програми «Бібліоміст». Дещо сумно, але ми впевнені, що творчі пошуки команди новаторів програми та вдало започаткована ними модернізація українських бібліотек матиме незворотній сталий розвиток. Більше 10 років бібліотекарі Чернігівської міської ЦБС співпрацювали з Радою міжнародних наукових досліджень (IREX) та Програмою «Глобальні бібліотеки-Україна «Бібліоміст»: брали участь у написанні проектів, навчальних тренінгах, конкурсах, ознайомленні досвіду роботи бібліотек Польщі та України. Бібліотеки отримали сучасне комп`ютерне обладнання з вільним доступом до мережі Інтернет, відеокамеру. Відкрито 7 Інтернет-центрів та дуже популярний у Чернігові безкоштовний навчальний заклад «Університет 60 плюс» при Центральній бібліотеці імені М.М.Коцюбинського. 
Щиро дякуємо команді «Бібліомосту» за матеріальну підтримку та осучаснення наших бібліотек!

Інші фото

05.08.2014 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша