Троянди Шевченкової любові

   28 березня в рамках тижня української книги дитячою бібліотекою-філією № 1 було проведено літературне свято «Троянди Шевченкової любові» для учнів 7 та 8 класів 4-ї ЗОШ м. Чернігова.

Мета заходу: відтворити перед учнями цілісний образ Т.Г.Шевченка; викликати бажання якомога більше дізнатися про Кобзаря; виховувати любов до рідної мови, поезії.

   Ведуча заходу Сусло Р.С. розповіла учням старших класів Тараса Григоровича Шевченка, його життєвий шлях, про жінок, яких він зустрів на своєму життєвому шляху, в яких закохувався, які ставали музами його поезії.

   Мало кому в коханні так не щастило, як Тарасові Шевченку. Маючи унікальні таланти, гострий розум, товариську вдачу, привабливу зовнішність, він, здавалось би, був приречений на успіх у жінок. Натура творча і вразлива Кобзар часто закохувався. І в нього закохувалися. Та особисте життя великого українця так і не склалося. Не судилося Тарасові Шевченку продовжити свій родовід у наступних поколіннях.

   Діти з захопленням слухали і багато дізналися про особисте життя Тараса Шевченка. Про перше сильне почуття Тараса до сусідської дівчини Оксани Коваленко - юної Беатріче його поезії, до польської дівчини Дуні Гусиковської, яку він зустрів в юні роки в Варшаві, і до Феодосії Кошиць, з якою він хотів одружитися перебуваючи в 1843 р. в рідному селі Кирилівці.

   А далі було велике кохання до Ганни Закревської, якій він присвятив нема цілу низку віршів, про те ким була для нього Варвара Рєпніна, яку роль зіграла вона в його долі. А ще Агата Ускова, Катерина Піунова, Ликера Полусмакова. Скільки прекрасних троянд зустрів Шевченко на своєму шляху, та, на жаль, усі вони зів'яли так і не подарувавши поетові такого бажаного щастя.

   Учнями 7 класу разом з учителькою Докою Н.Г. була показана інсценізація уривку з твору Оксани Іваненко «Тарасові шляхи».


04.04.2013 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша