Справжній митець завжди зі своїм народом…

У міській дитячій бібліотеці пройшла читацька конференція «Велич і трагедія генія», присвячена 125-річчю Олександра Довженка

Одинадцятикласники чернігівської школи № 20 разом із вчителем-методистом Марією Примоченко завітали до Центральної міської бібліотеки для дітей ім. О. Довженка, аби взяти участь у читацькій конференції. Говорили про життєвий і творчий шлях видатного письменника та кінорежисера Олександра Довженка.
«На жаль, ми далеко не все знаємо про Олександра Довженка, адже багато його щоденникових записів – в архіві в Москві, Росія нам їх не віддає. Те, що ми маємо зараз – це неповна версія його автобіографії», – розповіла заступник директора Чернігівської міської Централізованої бібліотечної системи Олена Сльозка.
Значне місце на конференції було відведено бесіді за твором О. Довженка «Україна в огні». Саме після його написання розпочалося нещадне цькування митця. «Довженко працював фронтовим кореспондентом і в цьому творі відобразив неприкриту правду війни, – говорить Олена Сльозка. – Він написав сценарій для фільму «Україна в огні». Його схвально сприйняв Микита Хрущов. Але коли сценарій побачили Сталін і Берія, Довженка, фактично, було знищено».
Усім органам цензури було надіслано директиву «не публікувати в цивільній і військовій пресі твори О. Довженка без особливого на те дозволу в кожному окремому випадку». Режисера звільнили з посади художнього керівника Київської кіностудії, викреслили зі складу всеслов'янського комітету й комітету присудження Сталінської премії, а також зі списків майбутньої Художньої ради. «…невже любов до свого народу є націоналізм? Чи націоналізм… в невмінні художника стримати сльози, коли народу боляче?..» – написав Довженко у своєму щоденнику.
«В «Україні в огні» ніде не написано, що воюють за Сталіна чи партію, як це було прийнято в тодішній пропагандистській літературі. Герої кажуть: «Ми воюємо за мир і щасливе життя. Ми б'ємося за Вкраїну…», – розповідає провідний бібліотекар бібліотеки Ганна Маджуга.
Також школярі переглянули фільм про життя і творчість Олександра Довженка. На завершення звучала поезія від одинадцятикласників та учасників літературної вітальні «Іскринка». Також школярі зачитали свої есеї, присвячені Олександру Довженку та оглянули бібліотечний міні-музей митця.


12.09.2019 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторkaidachsoniazoomGromesLeyМаришаБиблиотекарьecologia077centerofinteraction