Про наших співробітників у пресі

 Портрет Кобзаря червоними і чорними нитками 

   До 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка портрет Кобзаря вишила чернігівка Тетяна Гальцева.

   Завідувачка Чернігівської бібліотеки-філії №1 для молоді Тетяна Аркадіївна Гальцева зі шкільних років зачитувалася поезією, а в зрілому віці захопилася російськомовними повістями Тараса Шевченка. Ці певною мірою автобіографічні твори хвилювали її до глибини душі. «Художник», «Княгиня», «Прогулка с удовольствием и не без морали», «Близнецы», «Музикант», «Варнак»... - із 20 написаних в засланні, в далекій Новопетровській фортеці, на березі Каспійського моря, вціліло лише 9. Жодна повість не побачила світу за життя Кобзаря, але нині вони відкривають нам світ зболеної душі талановитого прозаїка, художника і пророка.

   За наказом царя Миколи І поету-бунтівнику, арештанту-вільнодумцю було суворо заборонено писати і передусім поезію, яка так нажахала самодержавців. Та всупереч заборонам Тарас Шевченко творив. Зі сторінок повістей постає автор – людина нелегкої долі: дитинство, гірка шкільна наука, життя в Петербурзі, викуп із кріпацтва, перебування в засланні. Думки, роздуми, погляди, настрої, спостереження – все лягло на папір.

   «...Я ужасно люблю смотреть на счастливых людей. И, по-моему, нет прекраснее, нет усладительнее зрелища, как образ счастливого человека... Много, неисчислимо много прекрасного в божественной, бессмертной природе, но торжество и венец бессмертной красоты – это оживленное счастием лицо человека. Возвышеннее, прекраснее в природе я ничего не знаю... », - це зізнання із «Музыканта». Та, на жаль, автору доля подарувала лишень краплини й миті щастя.

   - Читала й перечитувала поезії й прозу Тараса Шевченка повсякчас. Та потреба вимережити його образ на полотні визріла в тривожні для України дні, - розповідає Тетяна Аркадіївна. – Вечорами-ночами за півтора місяця вишила портрет хрестиком. Сумовито-печальний образ, але такий реальний. Як власне і його життя.

   Портрет Кобзаря – окраса ювілейної книжкової виставки «З Кобзарем у серці», розгорнутої в бібліотеці.


 

Ольга ЧЕРНЯКОВА. Фото автора.

   Інтернет-газета «Час Чернігівський» від 9 березня 2014 р.


12.03.2014 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia