Природа просить порятунку

Стаття 66 Конституції України відзначає: Кожен зобов'язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині, відшкодовувати завдані ним збитки.
«Конституція як джерело екологічного права містить найважливіші норми, які регулюють відносини у галузі взаємодії людини і навколишнього природного середовища. Конституція містить комплекс норм, які закріплюють відповідальність нинішнього покоління перед майбутніми. Основний Закон держави встановлює конституційний екологічний правопорядок»,- такими словами розпочала завідувачка бібліотеки-філії №1 для молоді урок екології, що пройшов 17 квітня 2015 року.
«Екологічне обличчя міста»,- таку назву носить цей захід. Дуже цікаво і змістовно розповіла про
екологію Чернігова, Якірпро проблеми рідної домівки і зокрема людини в місті бібліотекар Близнюк О.Д. Велике значення цього питання для всього світу підтверджує те,що навіть з‘явилась окрема галузь - «екологія міста» - урбоекологія. Без чого людина не може жити в першу чергу? Правильно, без повітря, але в міському середовищі через промислові викиди і вихлопні  гази він стає бомбою уповільненої дії. Що робити, щоб мешканці нашого міста не дихали димом та пилом? Далі за значущістю для людини є вода. Зараз знайти справді чисту водойму, там, де ступала нога людини, є чудом. Річки, що протікають в межах міст, забруднені промисловими викидами, стічними водами, сміттям. Досить подивитись на наш Стрижень в районі вулиці Київська... Існує сумний жарт, що в річці води виявлено не було. Головною причиною погіршення стану природного довкілля є діяльність людини. Люди забули, що іншого джерела, крім природи, для існування життя на Землі НЕ ІСНУЄ.
Продовжила розмову про чистоту міста провідний бібліотекар Ворошило С.І. Що зробити, щоб в Чернігові завжди панувала чистота? Щоб навколо не валялися недопалки, пластикові упаковки, пляшки, обгортки з цукерок або  інших продуктів? На жаль, в нашому суспільстві про високу екологічну свідомість говорити не доводиться. Невиховані люди кидають сміття де попало. Їх багато, на жаль… Це питання визвало жваве обговорення. Коли  дотримання екологічних вимог стане нормою життя, тоді ми захистимо майбутнє нашої планети. Кожен громадянин повинен стати відповідальним за порятунок навколишнього середовища.
 
17.04.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionkaidachsoniaМаришаБиблиотекарьecologia077