Прийшов Спас – тримай рукавиці про запас

   Кінець літа щедрий на релігійні свята. Тільки Спаса в честь Іісуса Христа відмічається три.
   14 серпня 2015 року в бібліотеці-філії №1 для молоді відбулась народознавча година «Православні свята серпня» і підготовлена книжкова виставка з такою ж назвою.
   Присутні уважно слухали розповідь завідуючої бібліотекою Гальцевої Т.А. про зв'язок православних традицій і народних вірувань. Свято Маковія «Перший Спас» – одне з найпоетичніших і найшановніших в Україні. Цього дня в церквах святять воду, квіти, мак. Люди приходять з букетами квітів; в них можуть бути і чорнобривці, і жоржини, і айстри, і гвоздики, і барвінок, а також різнотрави: васильки, м’ята, чебрець, любисток, полин, деревій.
   Перший Спас називають ще Медовий і Спасом на воді. За переказами, цього дня 988 року прийняв хрещення князь Володимир.
   18 серпня, напередодні другого Спасу (Яблучного) – Преображення Господнього зацікавлені читачі прийшли послухати розповідь бібліотекарів про це свято. Це одне з найбільших хліборобських свят, його ще називають святом урожаю.
   Від давніх часів саме цього дня люди просять у Спаса благословення плодів своєї праці. Господині прибирають кошики плодами саду і городу, готують пишні букети квітів і поспішають до церкви, щоб освятити все те, що дала матінка-земля.
    Прослухавши розповідь, господині пішли готуватись до свята.

 


20.08.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionkaidachsoniaМаришаБиблиотекарьecologia077