Патріотична година пам’яті героїв Крут

29 січня, до 101-річниця бою під Крутами у Центральній міській бібліотеці для дітей відбулась патріотична година пам’яті героїв Крут.
Трагічна загибель студентів під Крутами стала символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Водночас радянське керівництво всіляко намагалося приховати обставини трагедії – після встановлення радянської влади подвиг молоді під Крутами було забуто на більш ніж 70 років, а інформація замовчувалась або перекручувалась. Бондар О.М., кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В. Тарновського, розповівши школярам про передумови та бій під Крутами, наголосив, що 29 січня 1918 року – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут забувати не можна.
Лейтмотивом заходу було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час зустрічі говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора.
Офіцери відділу цивільно-військового співробітництва військ оперативного командування «Північ», полковник Бородавко Д.С. та капітан Пененко Т.В. провели історичні паралелі між юними героями української революції 1917-1921 років, борцями за свободу і незалежність України проти більшовицької навали та сучасними учасниками АТО на сході України – війни з російським агресором за збереження територіальної цілісності та незалежності України.


30.01.2019 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша