Пасха і духовність українців

14 квітня 2015 року в бібліотеці-філії №1 для молоді відбулась народознавча година «Іде Великдень по землі»  для постійних читачів бібліотеки.  Велике свято Пасхи дарує мільйонам віруючих радість, надію, залучає їх до витоків і батьківських традицій. Бібліотекар Близнюк О.Д. розповіла присутнім, що Великдень - найбільше й найшановніше  християнське свято, бо символізує  воскресіння Христа. 
«Христос воскрес!» - «Воістину воскрес!» - сповіщаємо ми один одному про велику радість. В церквах святять паски, крашанки. Потім усі розходяться по домівках,бо Великдень – родинне свято, світле й урочисте.
Про звичай пекти паски та фарбувати яйця читачі почули від провідного бібліотекаря Ворошило С.І.  Яйце – це символ народження, джерело життя. Невід’ємною частиною свята є писанки, що приносять   кожному щастя, захищають від усього злого, зцілюють від хвороб. Бібліотекар розповіла присутнім про таїнство написання писанки, про її символіку, про традиції розписування яєць в різних місцевостях.
Завідуюча філії презентувала книжкову виставку «Радійте всі: дорослі й діти – Христос воскрес!» Весняне свято  символізує відродження і оновлення не тільки природи, а й людини: сподівання на кращу долю. Значенню Воскресіння Христового для всіх і кожного присвячено безліч праць, книжок. Тільки малесенька частинка друкованого матеріалу представлена на виставці. Але кожен християнин, який хоче доторкнутися до святинь, може знайти книговидавничу продукцію в бібліотеках православних храмів, в інших книгозбірнях міста. Завітавши на виставку, користувач  обов’язково знайде щось цікаве для себе, близьке його душі.
Не залишилися байдужими присутні від відео перегляду «Розпишу я писаночку»,який був представлений на сторінках телевізійної програми «Все буде добре» співачкою і телеведучою Анжелікою Рудницькою «Робимо пасхальний оберіг». Всі гості бібліотеки отримали натхнення від побаченої краси.
Нехай постійно панують у наших серцях мир та спокій !  Дай Боже нам міцного здоров’я, любові до ближнього, а помисли наші будуть завжди чистими, світлими, щирими та добрими !   
Божого благословення та любові всім українцям, миру нашій країні!
 
14.04.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторkaidachsoniazoomGromesLeyМаришаБиблиотекарьecologia077centerofinteraction