Неповторна країна дитинства

   «Подорож у країну дитинства» - під такою назвою відкрилась 30 січня 2015 року виставка у бібліотеці-філії №1 для молоді, присвячена 85-й річниці від дня народження улюбленого дитячого прозаїка В.З. Нестайка.

   На ній представлені кращі казкові книги ХХ століття – книги, від яких заквітнуть усмішки на обличчях не тільки дітей, а їхніх мам і тат, бабусь і дідусів, бо пригадають вони своє дитинство. Письменник радує, веселить і повчає вже не одне покоління читачів. «Сонячним класиком» називали Нестайка за життя, таким він залишиться в пам’яті назавжди.

   – «Дитинство - найпрекрасніша, найщасливіша пора людського життя. Так мені хотілося повернутися назад: назад у дитинство… Та нема у часу дороги назад. Час іде тільки вперед…»

   Видатний дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко відомий широкому загалу населення України своїми авантюрними творами і, зокрема, пригодницькими книгами «Тореадори із Васюківки», «Одиниця з обманом», «В Країні Сонячних Зайчиків», «Дивовижні пригоди в лісовій школі» та багато іншими. Його творами захоплюються не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами. В 1979 році його книжка «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г.Х. Андерсена, як один із видатних творів сучасної літератури для дітей. Творчість Нестайка користується популярністю у широкої аудиторії незалежно від віку, статі та соціального статусу.

   За повість-казку «Незвичайні пригоди у лісовій школі» письменник удостоєний літературної премії Імені Лесі Українки 1982 року. Кінофільм, створений за повістю «Тореадори з Васюківки», здобув «Гран-Прі» на Міжнародному кінофестивалі у Мюнхені (1968). Кінофільм «Одиниця з обманом» отримав премію на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) і спеціальний приз на Міжнародному фестивалі у Габрово (1985)… Перераховувати нагороди можна досить довго. «Весело, цікаво, з пригодами не трагічними, а комічними, радісними, щасливими» зображує письменник у своїх книгах дітей.

 

03.02.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionkaidachsoniaМаришаБиблиотекарьecologia077