На крилах музики

4 березня Україна відзначає 200-річчя від дня народження композитора Михайла Михайловича Вербицького – скромного священика з невеличкого та вбогого підкарпатського села і водночас одного з основоположників української національної композиторської школи. 
Вербицький був одержимий музикою. Навчання в Львівській греко - католицькій Духовній семінарії не відривало його від музикування, передусім хорового мистецтва. До духовної музики він звертався впродовж усього свого життя.
Творча спадщина Михайла Вербицького – одне з найцінніших надбань української культури. Вона охоплює музику до десятків театральних творів різних жанрів: водевілів, народно – побутових оперет, мелодрам. Він створив так звані симфонії – оркестрові твори типу оперних увертюр, світські хори на вірші українських поетів. Для стилю Михайла Вербицького було властиве поєднання загальноєвропейського із національно специфічним. За таким принципом була створена пісня – хор на слова Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». 
3 березня 2015 року в стінах бібліотеки – філії №1 для молоді читачі змогли поринути в історичну епоху створення Державного Гімну України, послухати про непросте життя його творців, М.М. Вербицького і Павла Чубинського, а також подивитись документальні фільми «Павло Чубинський. Письменник, історик, бориспілець» та уривок з фільму «Українські державники. Михайло Вербицький», де музикознавець Олександр Зелінський розповідає про композитора, як про чуйну та добру людину.03.03.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша