Мир – це головна цінність

22 червня 1941 року – трагічний день в історії нашої країни.
 

Він враз змінив життя українців. Війна забрала мільйони людських життів. Були зруйновані села і міста, усіяні гільзами родючі ниви. Великі труднощі випали на долю мирного населення Чернігівщини. 127 тисяч 778 мирних жителів Чернігівської області було знищено загарбниками з вересня 1941 до вересня 1943 року. Злодіяння гітлерівських окупантів не підлягають виправданню і не мають терміну давності. А ми не повинні забути страшні уроки війни. Схиляємо голову перед тими, хто віддав життя за рідну землю, за свободу Вітчизни; перед тисячами наших земляків, які мужньо боролися на фронтах і в тилу.
Саме про це розповідали бібліотекарі бібліотеки-філії №1 для молоді під час презентації книжкової виставки «Не меркнуче світло великого подвигу», присвяченої патріотам Чернігівщини в боротьбі з ворогом. Особливу увагу приділили бібліотекарі книгам документів «Чернігівщина в роки нацистської окупації» та «Спалені села і селища Чернігівщини в 1941-1943 роках». Книги присвячені висвітленню історії опору нацистським загарбникам та перебігу окупації на території Чернігівщини, розкривають різні сторони життя українського суспільства за два роки.

Як довго та тягнулася війна…
Як довго не сміялись діти…
Нам в очі страх дивився із вікна
І час стояв, а ми у нім старіли
(О. Борщенко)

Слово «війна» боляче ранить наші душі, а слово «мир» загоює їх. Нехай уроки пам’яті сприятимуть збереженню миру в Україні. Побажаємо один одному, щоб всі ми жили в мирі і злагоді, щоб закінчились воєнні дії на нашій землі.
22.06.2015 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia