Крути: наша слава, наша історія

   Бібліотека-філія №1 для молоді підготувала книжково– ілюстративну виставку «За волю України /Крути: трагедія і перемога/».
   29 січня 2016 року виповнюється 98 років з часу бою між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькою армією під командуванням Михайла Муравйова на станції Крути неподалік Ніжина. Про події тих років користувачі бібліотеки змогли дізнатися із матеріалів виставки та розповіді бібліотекарів.
   Станцію Крути обороняли юнкери Юнацької військової школи, київські студенти, гімназисти та Вільні козаки під командуванням сотника Аверкія Гончаренка. Військові частини Української армії не прийшли їм на допомогу. «Тридцять мучнів українців, славних, молодих».У нерівному бою загинуло 300 молодих героїв, захищаючи свою землю.
   Бій під Крутами – це легендарний символ української волі. Незримий духовний зв‘язок існує між юними героями Крут та Героями Майдану, захисниками української свободи і незалежності.
   Минають роки, але пам‘ять про лицарський подвиг юних українців, що віддали свої життя за віру в світле майбутнє, не загине. «На Аскольдовій могилі Український цвіт! – По кривавій по дорозі Нам іти у світ».
     «Можна вибрать друга і по духу брата,
     Та не можна рідну матір вибирати.
     Можна все на світі вибирати, сину,
     Вибрати не можна тільки Батьківщину»

 
29.01.2016 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia