«Я України син, України…»

    9 вересня 2014 р., напередодні 120-ої річниці від дня народження Олександра Петровича Довженка в бібліотеці-філії №1 для молоді пройшла літературна година «З любов‘ю і добром цей зачарований талант».

   Читачі бібліотеки з великою увагою і зацікавленістю слухали розповідь про життя і творчість талановитого українського письменника, самобутнього кінорежисера, нашого земляка О.П. Довженка. По ходу розповіді присутні подивились уривок із кінофільму «Земля» (1930), гімну праці на землі, хліборобству та людині, що працює на землі. Цей фільм викликав суперечливі думки українських кіномитців і літературних критиків.

   Розповідь продовжилась про воєнний цикл повістей та кіносценаріїв. Літературний доробок про війну - це натхненна книга про народ, його героїчний подвиг, його страждання, його перемогу. Довженкові роздуми про Україну, загарбану ворогом. Слова митця палахкотять ненавистю до фашистів, гнівом, презирством до зрадників. Були прочитані уривки з кіноповісті «Україна в огні», які викликали почуття болю, тривоги, любові.

   Багато років Довженко жив в Москві, але весь час тужив за Україною. Там він і помер. На похорон приїхала з України делегація. Привезли сніп жита, землю та яблука. Грудочку рідної землі вкинули до могили зі словами: «Земля, по якій твої ноги ходили, нині теплом тебе приймає».

   10 вересня - день народження О.П.Довженка - святкується в Україні як день кіно.

 

 10.09.2014 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia