«Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні»

 Наближається 30- річниця чорнобильської катастрофи . Слово «Чорнобиль», яке до катастрофи було назвою невеличкого українського села на Поліссі — зі свіжим повітрям і фруктовими садами — досі асоціюється в нашій свідомості з чорним кольором, що тягнеться трагічним шлейфом з минулого. 22 квітня 2016 року в бібліотеку-філію №3  для дітей на годину роздуму «Чорнобильська трагедія – одвічний слід на Україні» зібрались учні десятого  класу школи № 30. Завідувачка бібліотекою  Ірина Павлівна розповіла про трагічні події того дня та наслідки аварії, про справжній  героїзм у приборкуванні вогню над розвалом четвертого енергоблоку. 
Бібліотекар представила документальний фильм зі зворушливими кадрами ліквідації катастрофи. З її слів: «Коли розвиток ядерної енергетики у світі набув високих темпів, вважалось, що ймовірність аварій на атомних електростанціях складає 1:100000. І цей один випадокстався в Україні. Радіоактивний викид внаслідок аварії на ЧАЕС порівнюють з трьома сотнями Хіросім. У ліквідації цих наслідків брали участь 600 тисяч осіб — представників 76 національностей. Населення було евакуйоване, думали, що ненадовго, вийшло — назавжди. Але на ураженій території сьогодні живуть люди — самопоселенці, які, незважаючи на всі заборони, обрали собі там домівку. 
Година роздумів перенесла підлітків у тічаси, коли їх батьки були майже такого самого віку ,як вони сьогодні. У всіх на вустах лунали слова «глобальна катастрофа» ,«ліквідатори». Дай Бог, щоб сьогоднішня молодь і майбутні покоління дізнавались про все це тільки зі спогадів, літератури та інших джерел інформації.

 
22.04.2016 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторzoomGromesLeycenterofinteractionecologia077БиблиотекарьkaidachsoniaМариша