Будні історичного факультету «Університет 60 плюс»

    17 листопада в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках проекту «Університет 60 плюс» відбулись чергові збори слухачів історичного факультету.
   Тему, присвячену патріоту та сподвижнику Пилипу Морачевському, висвітлювала історик і краєзнавець Олена Ісаєнко. Бесіда дивовижним чином збіглась із святкуванням Дня української мови та писемності, адже саме цьому присвятив все своє життя наш видатний земляк.
   Пилип Морачевський, незважаючи на утиски української мови, склав «Словник малоросійської мови за полтавським діалектом», переклав Євангелія та намагався отримати дозвіл на друк.
   Навіть Російська академія наук визнала його переклад найкращим серед усіх аналогічних слов'янських перекладів, але сумнозвісний Валуєвський циркуляр та Емський указ поклали край старанням Пилипа Морачевського, який помер, так і не побачивши результатів своєї справи.
   Тільки 1906 року українська інтелігенція домоглась видання Євангелія накладом 129 тисяч. Слова Пилипа Морачевського «Все минеться, а правда переможе» особливо актуальні в наш час.
   Дізнаваймось нове! Любімо свій край!
   До нових зустрічей.

 
17.11.2016 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia