100-річчя Української революції

30 березня в Чернігівській міській бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулась лекція, присвячена дуже важливій історичній даті – 1917-1921 років. 1917 рік поклав початок нехай і короткому, але все ж відродженню української державності.
Події, які стались 100 років тому, були переламними й досі відзначають сьогодення України. Саме тоді українці отримали практичний досвід створення держави у 20 столітті, а поняття України вперше за декілька століть з суто географічного перетворилось і на політичне – УНР офіційно визнана рядом держав.
Які уроки з подій тих років потрібно винести, щоб перемогти в сучасній війні, розповів гостям заходу історик Сергій Бутко, представник Українського інституту національної пам’яті.
На заході були присутні представники різних поколінь. І якщо старші люди відкривали для себе малознані факти з історії України, то для ліцеїстів ліцею залізничного транспорту ці сторінки трагічного минулого нашої держави – приклад героїзму, оплачений кров’ю кращих дочок та синів.
Сьогодні, як і 100 років тому, Україна змушена зброєю захищати власний цивілізаційний вибір, свободу, демократію, державний суверенітет.
Дякуємо Сергію Бутку за чудову просвітницьку роботу серед громади міста. Також вдячні за співпрацю ліцею залізничного транспорту, зокрема викладачу предмету «Захист Вітчизни» Ігорю Бойку.


31.03.2017 Віктор 0

ТОП користувачівksankaВікторecologia077БиблиотекарьGromeszoomМаришаLeycenterofinteractionkaidachsonia